Co je PSYCH-K®

Tato zkratka pochází z angličtiny, správně se vyslovuje "sáj kej" a v překladu znamená "klíč k mysli".

PSYCH-K® vznikla v roce 1988 a jejím zakladatelem je Rob Williams. On sám se za autora techniky nepovažuje, říká o ní, že mu přišla darem. Dlouhá léta ji používal pouze sám pro sebe a své klienty. Až do chvíle, kdy se setkal se světově proslulým buněčným biologem a průkopníkem epigenetiky, Dr. Brucem Liptonem (autorem bestsellerů Biologie víry a Líbánkový efekt). Osudový okamžik jak pro Roba, tak pro samotné PSYCH-K®.

Z doktora Liptona se stal nadšený propagátor metody a teprve díky němu se o této účinné technice dozvěděl celý svět. V České republice není zatím tak známá, jak by si zasloužila, ale já pevně věřím, že si v krátké době najde cestu k mnoha lidem, kteří touží udělat ve svém životě změny.

Tato metoda se řadí do "energetické psychologie".

Podle nejnovějších výzkumů biologie nemoce nevycházejí z genetiky, ale z mysli. Často jsou to podvědomé programy, které prostupují několika generacemi v rodině. 


Jak proces funguje?

Celý proces změny je vědomý a je řízen moudrostí /signály/ našeho těla-podvědomí, nadvědomí. Při procesu používáme svalový test.

Svalový test funguje jako jakýkoliv jiný reflex spojený s autonomním nervovým systémem (neboli automaticky naprogramovaným nervovým systémem). Každý reflex je spojen s tímto systémem.

Při procesu změny, dosáhnete stavu "whole-brain", tedy stav celého mozku, dochází tedy k efektivní spolupráci obou hemisfér. Životní zkušenosti při reakci na specifické situace často způsobí dominanci jedné hemisféry nad druhou.

Je to jednoduchý, ale velmi efektivní proces, jak přeprogramovat software naší mysli, kdy dojde k propojení obou hemisfér. Váš mozek se tak dostane, obrazně řečeno do svého základního nastavení. Je prokázáno, že až 70% procent našich podvědomých programů je negativních, omezujících a limitujících.

Při procesu dochází ke změně bez vyvolávání situací, které nám bloky vytvořily, takže žádné traumatické vracení se do minulosti.

PSYCH-K® funguje na principu epigenetiky, čili vychází z předpokladu, že dědičné jsou nikoliv nemoci, ale informace v buňkách na základě vzorců chování a převzatých přesvědčení od rodičů

  • Pokud změníme svou mysl, změníme i svou vnitřní biologii.

Co lze pomocí PSYCH-K® řešit:

  • změnu nefunkčních (sabotujících) přesvědčení a programů na nové, podporující nastavení
  • transformaci strachů (fobie)
  • změnu vzorců chování
  • transformaci psychických stavů (strachy, úzkosti, panické ataky, syndrom vyhoření, neurózy atd.)
  • zpracování traumat minulých i budoucích
  • různé zdravotní potíže (od nespavosti, únavy, přes chronické potíže jako jsou zažívací potíže, autoimunitní choroby, neplodnost atd.)
  • změnu vnímání stresových situací a uvolnění stresu
  • Opakující se vzorce ve vztazích (partnerských, pracovních, rodinných)

PŘÍKLADY PODVĚDOMÝCH VZORCŮ, CO JSTE SLÝCHAVALI JAKO DĚTI:

Nebreč, kluci přeci nebrečí...
Tohle hodné holčičky nedělají...
Jak si můžeš myslet, že tohle zvládneš...
V naší rodině nikdy žádné peníze nebyly, peníze kazí charakter...
Tohle si nezasloužíš...
Na tohle nemáš, kde by se to v tobě vzalo, zůstaň hezky při zemi...
Nikam se sám necpi...
Až si našetřím, pak budu teprve žít...
Co by si jiní pomysleli...
Rodiče mají vždycky pravdu...
To musíš vydržet, všude je něco....
Přidáte další...?